CityPay w Skoczowie

CityPay czyli system płacenia telefonem komórkowym za parkowanie w Skoczowie działa od 23 stycznia 2012r.

Aby móc zapłacić telefonem komórkowym za parkowanie należy:

1. Zarejestrować się na stronie internetowej www.citypay.pl, podając numer telefonu komórkowego oraz numer rejestracyjny samochodu.

2. Następnie należy zasilić konto wpłacając przelewem dowolną kwotę do kasy Miejskiego Zarządu Dróg – numer konta: 03 1060 0076 0000 3210 0020 9555 –  w tytule przelewu podając nr telefonu.

Po dokonaniu powyższych czynności można opłacać parkowanie przez telefon, w tym celu  wystarczy zadzwonić pod numer 33 488 98 39 i postępować zgodnie z instrukcją. Całość zajmie nie więcej niż 15 sekund.

Służby miejskie, które kontrolują parkingi, zostały wyposażone w specjalne urządzenia, dzięki którym równie szybko weryfikują informacje o kierowcach, którzy zostawili swoje auta w strefie płatnego parkowania. Dzięki temu systemowi można sprawdzić ile samochodów każdego dnia zaparkowało w strefie, ile osób dokonało transakcji, a także, w jakich godzinach.

Z systemu CityPay skorzystają mieszkańcy. To zdecydowane ułatwienie życia. – Nie trzeba szukać drobnych ani parkomatu, a czas parkowania można przedłużyć z dowolnego miejsca, będąc w sklepie, w urzędzie czy na spotkaniu – podkreśla Maciej Brzezicki prezes firmy Multic Technology, która jest dostawcą oprogramowania.

Nowy system to także gwarancja bezpieczeństwa. Pieniądze trafiają na konto Miejskiego Zarządu Dróg, a mieszkańcy mają pewność, że ich wpłat nie przetrzymuje żadna zewnętrzna firma. System jest w pełni zarządzany przez miasto, natomiast utrzymywany na serwerach firmy Multic Technology.

Z systemu CityPay od lutego 2011 roku korzystają już mieszkańcy Pszczyny. Podpisana została także umowa z Krakowem, trwają prace nad wdrożeniem systemu.

Opłaty za parkowanie pobierane są zgodnie z zasadami określonymi w uchwale Rady Miejskiej Skoczowa i w zarządzeniu Burmistrza Skoczowa.

 

Korzystanie z serwisu CityPay jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu CityPay

 

Przejdź do treści